Легалізація грального бізнесу в Україні

Експерт. Тетяна Литвинова: “Ми хочемо легалізації грального бізнесу за європейськими аналогами”

Легалізація грального бізнесу

Це одна з найгостріших тем останнього десятиліття. З 2009 року, коли будь-які азартні ігри в Україні були визнані поза законом, і до сьогодні влада багато разів спекулювала на цьому питанні, але жодного разу не підійшла до нього так близько, як зараз. Асоціація операторів грального і лотерейного бізнесу підтримує рішучість народних обранців, зокрема Президента України Володимира Зеленського, в готовності вирішувати дане питання і виводити гральний бізнес із тіні в офіційну площину, але нам очевидно, що не всі пункти обговорюваного законопроекту підуть на користь країні.

Проте ми виходимо в публічне поле не заради того, щоб критикувати рішення влади, а для того, щоб підтримати її в починаннях і допомогти розробити для України найефективніший шлях легалізації грального бізнесу.

Чому даний законопроект викликає побоювання?

Перше: звуження гральної ніші до казино в 5-зіркових готелях позитивно вплине на розвиток лише декількох регіонів: столиці та великих південних містах з виходом до моря. В інших же люди, які зараз офіційно працюють у лотерейних ліцензованих закладах, залишаться без роботи. А на сьогоднішній день це більше 50 000 чоловік.

Друге: ми не втомлюємося нагадувати, що власники 80% топових готелів України — російські олігархи, і вся виручка від гральних залів замість українського бюджету прямуватиме закордон. Ми не можемо допустити, щоб країна-агресор годувалася за наш рахунок, поки українці змушені будуть їхати на нелегальні заробітки до сусідніх держав.

Третє: легалізація грального бізнесу і його перехід під державний контроль, як можна оцінити на прикладі Європи, США і Канади, — це істотне джерело бюджетного доходу. Дозволивши бізнесу працювати в легальному полі, ми зробимо свій внесок у протидію корупції і “кришуванню” міліцейських структур. Ми дозволимо внутрішнім і міжнародним комісіям стати на захист усіх учасників галузі: як її працівників, так і гравців, разом з тим, не порушуючи основні права людини: свободу вибору і безпеку.

Із нашим баченням подальшого розвитку теми легалізації грального бізнесу в Україні більш детально Ви можете ознайомитись у Петиції, складеній Асоціацією операторів грального та лотерейного бізнесу України https://petition.president.gov.ua/petition/76116, а також почитати інформацію на сайті. Якщо Ви поділяєте наші погляди, підключайтеся до процесу: поширюйте і підписуйте Петицію, залучайте Ваших друзів і колег. Якщо у Вас виникли питання, відповідь на які Ви не знайшли в матеріалах, будь ласка, не соромтеся нам їх озвучувати.

Ми відкриті для будь-якої комунікації і прагнемо, аби в питаннях щодо майбутнього України були чутні голоси не тільки окремих осіб, але й усіх українців.