Легализация игорного бизнеса в Украине

Офіційне звернення Асоціації операторів грального та лотерейного бізнесу

На сайті Кабінету Міністрів України оприлюднено розпорядження відповідного органу № 1325-р від 20 грудня 2019 року «Про протидію гральному бізнесу».

Відповідно до п. 1 цього розпорядження скасовується наказ Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства фінансів від 12 грудня 2002 р. № 128/1037 в частині діяльності розповсюджувачів лотерей та визначення поняття “електронна система”.

З приводу вказаного документа слід зазначити наступне.

1) Відповідно до ч. 2 ст. 49 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» акти Кабінету Міністрів України нормативного характеру видаються у формі постанов Кабінету Міністрів України.Відповідно до ч. 3 ст. 49 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» акти Кабінету Міністрів України з організаційно-розпорядчих та інших поточних питань видаються у формі розпоряджень Кабінету Міністрів України.

Тобто, внесення змін чи скасування нормативно-правових актів відбувається саме прийняттям постанов, а не розпоряджень.

2) порядок розповсюдження державних лотерей та вимоги до розповсюджувачів визначається профільним Законом, і саме Закон має вищу юридичну силу у порівнянні із підзаконними нормативно-правовими актами.

3) на сайті Верховної Ради України відсутня будь-яка інформація щодо скасування наказу Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства фінансів від 12 грудня 2002 р. № 128/1037. Документ є чинним та діючим у редакції 2002 року.

Таким чином, прийняте Кабінетом Міністрів України 20 грудня 2019 року розпорядження № 1325-р «Про протидію гральному бізнесу» в частині скасування наказу Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства фінансів від 12 грудня 2002 р. № 128/1037 не має юридичної сили та жодним чином не впливає на роботу операторів державних лотерей.

В іншій частині воно не стосується оператора та розповсюджувачів, оскільки їх діяльність є законною та не суперечить Закону України «Про заборону грального бізнесу».

Враховуючи події, що відбулись, рекомендуємо господарську діяльність тимчасово призупинити. Про подальші дії повідомимо додатково.

Компанія діє в рамках правового поля та оскаржує відповідні рішення, з метою захисту наших прав та інтересів.